C_Change™

Úvod
Stálé zlepšování funkčnosti a komfortu jsou základními předpoklady úspěchu. Zcela v tomto duchu se nese adaptivní membránový systém c_change™, uvedený na trh značkou schoeller® Switzerland. Tím chytrým na c_change™ je její schopnost rychlého přizpůsobení její prodyšnosti, nebo jinak řečeno: s měnícími se podmínkami oděv s touto membránou aktivně mění mikroklima uživatele. Materiály s membránou c_change™ poskytují silnou odolnost proti vodě a větru, adaptivní systém membrány pak zajišťuje mimořádnou prodyšnost a tím vysoký komfort užívání.

Inspirováno přírodou

Jeden z nejznámějších přírodních příkladů adaptability na změny teploty a vlhkosti jsou šišky borovice. Při chladném nebo vlhkém počasí se uzavírají, naopak za tepla a sucha se otevírají. Membránový systém od schoeller® Switzerland funguje analogicky.
Řada nových elastických tkanin této značky s membránou c_change™ má schopnost se flexibilně přizpůsobovat aktivitě uživatele či měnícím se vnějším klimatickým podmínkám.

 c change 02

Jak to funguje?
Membrána c_change™ je "přednastavena" na určitý teplotní rozsah. Jakmile je okolní teplota vyšší než přednastavená nebo pokud zvýšená aktivita uživatele začne produkovat více vlhkosti, kterou je nutno odvést, membrána začne reagovat. Adaptivní polymerová struktura se otevře a nechá vlhkost volněji procházet vně oděvu.
Naopak, jestliže uživatel produkuje méně tepelné energie a tím vlhkosti, polymerová struktura membrány c_change™ se vrátí zpět do původního stavu. Takto je tepelná energie oděvem uchovávána a uživatel chráněn před chladem.


Komfort
Navíc, schoeller® Switzerland kombinuje tento inteligentní membránový systém s novou technologií laminace (tj. upevnění membrány na nosnou tkaninu), označovanou jako "breathable dot coating", tedy "prodyšná bodová laminace". Jejím principem je nikoliv celoplošné, ale pouze bodové uchycení membrány hydrofilním polyuretanovým pojivem, aby tak membrána mohla "dýchat" v celé ploše. Membrána c_change™ byla prakticky testována za extrémních podmínek. A navíc, splňuje nejnáročnější ekologický standard bluesign®-Standard, který maximálně vylučuje užívání substancí škodlivých člověku nebo životnímu prostředí při výrobě a předepisuje přísná pravidla pro ohleduplné zacházení se zdroji.

Výsledky testu
Vodní sloupec: 20000mm
MVTR: 18000g/m2/24h
RET: < 2
(Pozn. RET > 0-6 velmi dobrá propustnost vodních par, 6-13 dobrá propustnost vodních par, 13-20 uspokojivá propustnost vodních par, 20+ neuspokojivá propustnost vodních par)