Outlast®

Technologie Outlast® poskytuje textilním materiálem možnost inteligentního dodatečného užitku díky proaktivní regulaci teploty. Značka Outlast se upsala managementu řízení teploty a vlhkosti, díky čemuž nabízí technologii, která je dobrým řešením pro komfort při každodenním používání. Pouze pokud dokážeme regulovat teplotu, můžeme řídit tvorbu potu, a to se pomocí výjimečné technologie Outlast® docílit "přesně podle aktuálních potřeb".

Technologie Outlast® využívá materiály změny skupenství (PCM), které přijímají, skladují a znovu předávají teplo, čímž zajišťují optimální management vlhkosti a teploty. Technologii Outlast® lze v jednoduchosti porovnat s kostkou ledu ve sklenici vody; pokud se kostka ledu roztaje (změní tedy své skupenství - = phase - z pevného na tekuté), přijme tím teplo a ochladí vodu, díky čemuž bude mít nápoj delší dobu požadovanou teplotu. Materiály změny skupenství značky Outlast® fungují stejně, bývají však většinou uzavřené v kapslích, musí být totiž neustále chráněny v polymerním pouzdře. V případě takových v kapslích uzavřených materiálů měnících skupenství jde o tzv. Thermocules ™.

Proces uzavření do kapsle dělá Thermocules ™ mimořádně trvanlivými pro různé aplikace; mikrokapsle se buď nanášejí jako speciální výstroj (na látky a hotové textilie) nebo se přímo vplétají do vláken. Tato kapacita umožňující příjem a předávání tepla umožňuje každému výrobku s obsahem materiálu Outlast® postupnou regulaci teploty pokožky. Pokud se přehřeje pokožka, dojde k příjmu tepla a ochlazení pokožky, pokud se pokožka naopak ochladí, začne se uložené teplo vracet zpět.

Technologie Outlast® přitom nefunguje na principu zásahu proti již existujícím problémem, který vlhkost řídí jen tím, že odsouvá již vzniklý pot z povrchu přehřáté pokožky. Technologie Outlast® začíná účinkovat proaktivně a stará se o to, že vůbec nemusí vzniknout vůbec tolik potu, protože redukuje samotné pocení se. To je naše tajemství, které je zároveň tím nejpodstatnějším rozdílem.

Outlast banner fire ice          Outlast banner rainbow

Outlast

Tyto webové stránky využívají cookie. Používáním našich stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem počítači / zařízení.